Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy


Sprawdzone środki w profilaktyce chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są znaczącym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza przez Tiofanat metylowy 500 sc oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane symptomy, bo jedynie w ten sposób można mieć szansę uchronić potencjał plonu. Zastosowanie profilaktycznych rozwiązań intensyfikujących odporność zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - sprawdzone działania okresowe

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest wielokrotnie znacznie bardziej skuteczne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża warto się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, które należałoby wdrożyć, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• inspekcja obecności azotu,

• środki grzybobójcze zabiegi fungicydowe na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma w zasadzie ogromne znaczenie.

Zbytnio wysokie ilości oraz współczynniki żyzności azotu mogą sprawiać nazbyt grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne typu fungicydy pszenica ozima. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku i wybór produktów o większej wytrzymałości bądź też tolerancji na główne szkodniki oraz choroby, takie jak karłowatość objawy może wspomóc zminimalizować niebezpieczeństwo znacznych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto też zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz pokaźniejszą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako efektywna forma ochrony.

Tagi dla artykułu

zboża

Komentarze: 2


noavatar.png
Gładysz 2019-11-23

Nuże nieomalże rok po ślubie pozostali staruszkami efektownej córuni, oraz po dwóch latkach młodzika.

noavatar.png
Derkowski 2019-12-09

Ustawicznie na incipicie czerwca schodziliśmy do nas na latko